Jesu li roleri za masažu lica još jedan trend koji ćemo brzo zaboraviti?

by Dalida Tomek

Dobro je poznato da su Japanke i Kineskinje posebno oprezne prema njezi i zdravlju svoje kože, a rituali masaže lica poludragim kamenjem potječe upravo iz istočnjačke kulture. Koristile su roler za masažu lica kako bi smanjile natečenost lica, ali i izbacile negativnu energiju i toksine iz organizma.

I danas će uz sjedenje pred televizorom radije masirati lice već grickati kokice. Međutim, u posljednje vrijeme roleri za masažu lica postali su trend koji su influencerice diljem svijeta prigrlile navodeći prednosti poput manje izraženih podočnjaka, boljeg prodiranja seruma, manje otečenosti lica i slično. Ostaje vidjeti jesu li roleri još jedan u nizu trend koji ćemo vrlo brzo ostaviti iza sebe.

Saznajte koje su alternative odlaska pod nož

Koji roleri za lice su najbolji?

Najčešći i najpoželjniji roleri na tržištu su oni od žada. Žad je dragi kamen pa se često koristi i u izradi nakita, a drevne azijske kulture iznimno ga cijene i zbog poveznice sa spiritualnom razinom. Poseban je i zbog umirujuće energije i pozitivnog djelovanja na um i zdravlje pa nije ni čudo što slovi za najefikasniju opciju rolera za lice. Osim žada postoje i jeftinije verzije napravljene od stakla, metala ili drveta.

 

Na što obratiti pažnju?

Treba imati na umu da različite kvalitete daju i drugačije efekte te da prilikom odabira rolera od žada treba biti oprezan kako ne bi došlo do bojenja druge vrste kamena i prodavanja pod cijenom žada. Većina rolera koje možete nabaviti po pristojnoj cijeni izrađeni su od kvarca. Problem toga materijala jest poroznost, odnosno mogućnost ulaska vode s mikroorganizmima unutar samog kamena. Ako se takvi roleri ne dezinficiraju nakon svakog korištenja može doći do nakupljanja bakterija koje bi pri sljedećoj masaži mogle ući natrag u kožu.

Pazite kako koristite roler za masažu lica!

Istina, roler za masažu lica pruža zabavno iskustvo i vrijeme za sebe u kojemu ćemo se odmaknuti od dnevne rutine i obveza. Masiranjem se potiče rad limfnog sustava što rezultira čistom kožom bez nakupljenih toksina i natečenosti. Prije korištenja rolera potrebno je kožu pripremiti, temeljito očistiti i hidratizirati jer je za masažu poželjna vlažno lice. U slučaju da se roleri koriste na krivi način i u krivom smjeru moguće je učiniti više štete nego koristi. Stoga obratite pozornost da pokreti budu usmjereni od obraza prema sljepoočnicama.

Zaključimo, roler nije nešto što se mora naći u našim kozmetičkim torbicama i u svakodnevnoj rutini. Njihovim korištenjem moguće je uživati u masaži kod kuće, ali naglasak je potrebno staviti na pravilno korištenje i njihovu dezinfekciju.

 

Moglo bi vas zanimati: Rozaceja: kako ju pravilno tretirati i smanjiti crvenilo kože?

Tekst: Ana Carević

Fotografije: Pinterest, Unsplash

Možda će vam se svidjeti

Želite pratiti novosti vezane za slowliving concept?

Povremeno ćemo vam slati notifikacije sa savjetima kako živjeti bolje, zdravije i sretnije!